جایگاه انقلاب اسلامی در عصر غیبت(2)

خطاب به نمایندگان در آغاز دوره دوم مجلس؛
«... مسلمانان جهان و مستضعفان جهان بپاخیزند و داد خود را از مستکبران بگیرند و مقدمات فرج آل محمد - صلی الله علیه و آله- را فراهم نمایند... خداوند همه ما را از قیدهای شیطانی رها فرماید تا بتوانیم این امانت الهی را به سرمنزل مقصود برسانیم و به صاحب امانت حضرت مهدی موعود- ارواحنا لمقدمه الفدا رد کنیم...» (1)
آخرین پیام نوروزی امام خطاب به مسلمانها، ملت ایران و مستضعفین جهان: 1/1/1367
«... عدل آمریکایی، عدل آمریکایی یعنی چه؟ یعنی هرکسی خاضع به من شد، آن یک چیزی است که ما او را قبولش داریم. هرکس منافع مملکتش را به ما داد ما او را قبول داریم آن ور شوروی هم همین است. همه ابرقدرتهای بزرگ اینطوری هستند و ما باید در مقابل تمام اینها بایستیم... باید تا آخر این مطلب باشد، باید هیچ درش سستی نشود تا وقتی که انشاءالله علم را به دست صاحب علم بدهند...» (2)
خطاب به نیروهای مسلح و مردم در آخرین روزهای وداع
28/1/1368
«... آنچه که در این سالهای طولانی انقلاب پیش آمد از پیروزیهای معجزه آسا در مقابل همه قدرتها و ابرقدرتها و صاحبان رسانه های گروهی جهان که کمر همت به محو جمهوری اسلامی و در حقیقت اسلام بزرگ بسته اند و بحمدالله ناکام ماندند، از برکات و عنایات خداوند تعالی و ایمان همه قشرهای متعهد به مبادی اسلام بود، و بی شک از ادعیه مبارک حضرت بقیه الله - صلوات الله و سلامه علیه و روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء برخوردار بود، و هست و همه ماها لازم است با تشکر از این نعمت بزرگ در حفظ این عنایت کوشا باشیم...» (3)
در دیدار با هیاتی از مسلمانان دبی در اولین ماههای پیروزی انقلاب:
«... با سپاس از خدای تبارک و تعالی، که توفیق به ملت داد و ملت را برانگیخت برای احقاق حق، و این نبود جز هدایت خدای تبارک و تعالی و اعانت ولی امر- صلوات الله و سلامه علیه- و با اعانت ولی امر و هدایت ذات مقدس حق تعالی، برای ملت ما یک تحولی بزرگ حاصل شد، تحولی که نمی توانم من برای او اسمی بگذارم، الا اینکه تحول معجزه آسا بود...» (4)
و در وصیت عرفانی و اخلاقی خطاب به فرزند برومندشان مرحوم سیداحمد خمینی(ره) (28/8/1366)
«... پسر عزیزم! حالا می خواهم با تو با زبان و قلم ناقصی که دارم صحبت کنم: تو و همه می دانید که در نظامی واقع هستید که به یمن قدرت الهی و توفیق او - جل و علا- و دعا و تایید حضرت بقیه الله- ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- و ملت انقلابی ایران- که جانم فدای یک یک آنها- دست رد به سینه همه قدرتهای شیطانی زده است...» (5)
در پیام سرنوشت ساز فریاد برائت خطاب به مسلمین جهان
(6/5/1366)
«... و ما با خواست خدا دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می شکنیم و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور اسلام راستین و بیان احکام محمدی- صلی الله و علیه و آله- است به سیطره و سلطه و ظلم جهانخواران خاتمه می دهیم و به یاری خدا راه را برای ظهور منجی مصلح و کل و امامت مطلق حق امام زمان- ارواحنا فداه- هموار می کنیم... خداوندا... همه ما را در مسیر بندگی خود عاشق و درد آشنا فرما و شهیدان ما را از کوثر زلال ولایت خود و رسول اکرم- صلی الله علیه و آله و سلم- و ائمه هدی- علیهم صلوات الله- سیراب نما و انقلاب ما را به انقلاب مصلح کل متصل فرما «انک ولی النعم»(6)
و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی (32/11/1364) با جمع بندی شکست توطئه های گوناگون استکبار جهانی علیه انقلاب، آینده نوینی را به بشریت مژده می دهند.
«... می توان گفت خورشید درخشان 22 بهمن به نصف النهار آمال و آرمان های بزرگ اسلامی نزدیک می شود و آمال ستمگران و جهانخواران روبه افول و دست ظلم پیشگان جهنمی که در طول تاریخ بویژه در سده های اخیر از هیچ جنایت و ستمی بر مظلومان جهان فروگذار نکرده در آستان قطع است و به رغم بوقهای تبلیغاتی مشحون بر دروغ و رجز خوانیها و قدرت نماییها پایه های کاخ های سفید و سرخ هر روز لرزانتر است و با خواست خداوند متعال موج عظیم پرخاشگران مستضعف برابر ستمکاران، می رود تا بنیان تجاوز بر حقوق بشر را از جای برکند و حکومت عدل اسلامی را که همان حکومت مستضعفان است جایگزین آن کند. گویی وعده خداوند قادر نزدیک است و امید است این بارقه برق آسا که در سراسر جهان پرتوافکنده و نوید فتح مبین می دهد به حکومت مطلقه منجی آخر الزمان و پناه مستضعفان متصل شود...» (7)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
(1) صحیفه امام ج 81 ص 472 (2) صحیفه امام ج 12 ص 4
(3) صحیفه امام ج 12 ص 359 (4) صحیفه امام ج 01 ص 440
(5) صحیفه امام ج 7 ص 153 (6) صحیفه امام ج 02 ص 347
(7) صحیفه امام ج 91 ص 477

ادامه دارد...

/ 0 نظر / 5 بازدید