امام زمان(عج) میراث‏دار انبیای الهی است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی با بیان ویژگی‌های خاص حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خاص حضرت ولی عصر(عج)، میراثی است که ایشان از انبیای الهی(ع) به ارث برده اند.


امام زمان(عج) میراث‏دار انبیای الهی است

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی» در نشست "جوان و انتظار" در دانشگاه پردیس قم  با بیان ویژگی‌های خاص حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خاص حضرت ولی عصر(عج)، میراثی است که ایشان از انبیای الهی(ع) به ارث برده اند.

وی افزود: طول عمر امام زمان (عج)، میراثی است که ایشان از حضرت آدم و نوح(ع) به ارث برده‌اند.

حجت الاسلام رفیعی خاطرنشان کرد: امام زمان(عج)ویژگی مخفی بودن ولادت خود را از حضرت ابراهیم و ویژگی غیبت را از حضرت موسی(ع)به ارث برده‌اند.

وی با اشاره به فرج و گشایش برای حضرت ایوب (ع) بعد از تحمل سال‏ها بلا گفت: امام زمان(عج) ویژگی "فرج بعد از بلا" را از حضرت ایوب به ارث برده‏اند.

این استاد دانشگاه در ادامه به مباحث مطرح شده در خصوص مسأله حضور و غیبت امام زمان(عج) اشاره کرد و افزود: این مباحث از مسایل مشابهی است که در زمان حضرت عیسی(ع) نیز وجود داشت و از این لحاظ نیز حضرت ولی عصر(عج) با این پیامبر، شباهت‌هایی دارد.

وی اظهارداشت: یکی از مسایلی که موجب نگارش کتاب "کمال الدین" شیخ صدوق شد، امر حضرت ولی عصر(عج) به ایشان بود که ایشان از شیخ صدوق خواستند تا برای مردم بیان کند که تمام مسایلی که برای حضرت بوجود آمده است در گذشته نیز وجود داشته است.

وی با مهم دانستن وظیفه امروز شیعیان و محبان امام زمان(عج) تاکید کرد: شیعیان و محبان ایشان نباید اجازه دهند وقایعی که برای این پیامبران الهی بوجود آمد برای حضرت ولی عصر(عج) هم بوجود بیاید؛ زیرا در زمان این پیامبران، آنها همیشه مورد استهزا، تمسخر، شماتت، آزار و تکذیب و تهدید قرار می‌گرفتند.

حجت‌الاسلام رفیعی با تشریح وظایف شیعیان در زمان غیبت امام زمان(عج) اظهار داشت: به سه روش می‌توان خدا، دین خدا و اهل بیت(ع) را یاری کرد که اولین راه "نصرت قلبی" است؛ باید قلب را از گناه، حسد و کینه پالایش کرد و در قلب خود محبت و معرفت اهل بیت(ع) راجای داد.

این استاد دانشگاه "نصرت زبانی" را از دیگر راه‎های یاری امام زمان(عج) در زمان غیبت دانست و تاکید کرد: انسان با کنترل زبان از بدی‌ها و دعا برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) می‌تواند ایشان را یاری کند. دعا، از بهترین انواع نیکی است و اگر مؤمن، برای مولای خود، خالصانه دعا کند، مولایش هم برای او خالصانه دعا می‌کند؛ دعای آن حضرت نیز کلید هر خیر و از بین برنده هر شرّ است.

حجت الاسلام رفیعی نصرت عملی را سومین راه برای یاری کردن امام(عج) دانست و افزود: نماز خواندن یکی از راه‌های نصرت عملی است. براساس فرمایش امام صادق(ع) یکی از جاهایی که شیعه را باید امتحان کرد در اوقات نماز است که چگونه این اوقات را حفظ می کند.

وی با رد دین گریزی جوانان تصریح کرد:جوانان ما دین گریز نیستند، بلکه بی اعتنا و کاهل شده‌اند و این ناشی از عملکرد برخی از خواص و مشکلات موجود می باشد. گسترش شبهات موجود در سایت ها و ماهواره ها نیز باعث دوری جوانان از دین شده است،

حجت‏الاسلام رفیعی در پایان سخنان خود بر لزوم فعال شدن نهادهایی مانند صدا وسیما و همچنین تلاش روحانیون برای تقویت مبانی اعتقادی جوانان تاکید کرد.

وعده صادق

/ 1 نظر / 6 بازدید
آشنا

سلام مطالب مفید وجالبی دارید . موفق باشید.التماس دعا