اجلاس امام مهدی (عج) و آینده جهان در نجف اشرف

اجلاس بین المللی" امام مهدی(عج) و آینده جهان" که با حضور طوایف مختلف برگزار شد، با توجه به وضعیت موجود امت اسلامی و تحولات جاری نحوه زمینه سازی برای ایجاد جامعه اسلامی صالح محور قرار گرفته است.


به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ اجلاس بین المللی" امام مهدی(عج) و آینده جهان" با حضور علما و نهادهای دینی عراق و شماری از کشورهای اسلامی در نجف اشرف برگزار شد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه قم، در حاشیه این اجلاس آداب انتظار و آینده جهان را از موضوعات این اجلاس مطرح کرد.

اجلاس بین المللی " امام مهدی (عج) و آینده جهان" ظهور امام مهدی (عج) را به عنوان یک مسئله جهانی و بین المللی مورد توجه قرار داده است.

آیت الله محمد مهدی آصفی از علمای نجف اشرف گفت: امام مهدی (عج) با ظهور خود بشریت را از ستمگران و جباران و فاسدان همچون آل خلیفه در بحرین و حکومت های ستمگر و فاسد دیگر نجات می دهد.

در این نشست که با حضور طوایف مختلف برگزار شد، با توجه به وضعیت موجود امت اسلامی و تحولات جاری نحوه زمینه سازی برای ایجاد جامعه اسلامی صالح محور قرار گرفته است.

شیخ مهدی الصمیدعی، مفتی اهل سنت عراق، در این باره گفت: این نشست ضمن بررسی وضعیت موجود جوامع، تصویری واقعی را از جامعه انسانی و اسلامی مطلوب ارائه می کند.

پیام اجلاس بین المللی" امام مهدی (عج) و آینده جهان" مطابق با مقالاتی که در این اجلاس ارائه شد تسامح انسانی و همچنین وحدت امت اسلامی بود که با ظهور حضرت ولی عصر (عج) به کمال می رسد.

علی حجی، پژوهشگر و متفکر عراقی گفت: پیام این اجلاس تسامح و امید و وحدت است. پیام اصلی آن وحدت کلمه و یکتاپرستی است.

/ 0 نظر / 21 بازدید