حداقل 265 نفر امام زمان(عج) را در غیبت صغری دیده‌اند/ حکم منکر ولادت حضرت مهدی(ع
ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

آیا خداوند عاجز بود که در یک لحظه آنها را بیافریند؟ چرا باید نطفه انسان نه ماه در شکم مادر بماند و شرایط طبیعى خود را طى کند تا تبدیل به انسانى گردد؟ آیا خداوند عاجز است که انسان را در یک لحظه ایجاد نماید؟ در مورد تشکیل حکومت عدل جهانى نیز همین حکم جارى است، خداوند امور آن زمان را از پیش تدارک مى‌بیند.

 

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
مهدویت در اندیشه صادق آل محمد (ص) - بخش 1
ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

این نوشتار بر آن است تا مسئله مهدویت را با روش نقلى و تا تمرکز بر سخنان امام صادق علیه السلام واکاوى کرده، در اختیار شیعیان و رهروان مکتب تشیع قرار دهد. بر اساس مهم ترین یافته هاى این تحقیق، دوران امام صادق علیه السلام به دلیل ویژگى هاى خاص تاریخى مجال بیشترى براى تبیین این مسئله فراهم نموده است،

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ارتباط بداء با ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف - بخش2
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

دیدگاه نخست بر آن است تا با اشاره به برخی روایات ثابت کند که ظهور در انتخاب ما است. بر اساس این نظریه، هر چه آمادگی برای ظهور زودتر حاصل شود، ظهور، نزدیک‌تر اتفاق خواهد افتاد.[6] کسانی که چنین دیدگاهی را مطرح کرده‌اند، ابتدا به برخی آیات استناد کرده‌اند که سرنوشت انسان‌ها را در دست خود آن‌ها دانسته است.[7]

 

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ارتباط بداء با ظهور حضرت مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف -بخش1
ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

حث بدا یکی از مباحث مهم و پردامنه در میان مباحث شیعه است. این بحث با موضوعات فراوانی از جمله ظهور حضرت مورد بررسی قرار گرفته است. برخی با بیان پیوند این مقوله با برخی مباحث مربوط به ظهور بدا را در زمان و نشانه‌های ظهور قابل بررسی دانسته و بین آن دو ارتباط برقرار کرده‌اند.

 

 

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
پینه پیشانی و زهد نشانه گروهی از دشمنان مهدی(عج)
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

انقلاب جهانی امام‌ زمان(عج)، بدون گذشتن از آتش و خون به پیروزی نمی‌رسد. در نبرد محرومان با مستکبران، برق تیغ بلا، ایمان‌ها را به آزمایش درمی‌آورد. مؤمنان راستین، پیشاپیش به استقبال رفته وخود را برای بلایا آماده می‌کنند؛ ولی راحت‌طلبان با دستاویز قرار دادن مذهب، در پی توجیه وضع و پایگاه خویش هستند. در دوران انتظار، بیش از همه چیز, در فکر زندگی خودند و انتظار را بیشتر در دعا و … می‌جویند.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
آمدن عیسى(علیه السلام) از آسمان و یارى امام مهدى(علیه السلام): از دیدگاه سنیان
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

صحیح بخارى  از ابن عمر آورده است که پیغمبر فرمود : خدا کور نیست اما چشم راست دجال کور و مانند انگور بر آمده بر آب است . شبى کنار کعبه در خواب مردى سبزه را دیدم که زیباترین اشخاص بود . گیسویش بین شانه هایش آویزان بود و مویش را بافته بود . از سرش گویا آب مى چکید . دستش را بر شانه دو مرد نهاده ، طواف بیت مى کرد . پرسیدم : کیست ؟ گفتند : مسیح بن مریم است . بعد پشت سرش مردى با موى مجعّد و فِرْ دیدم ]که دجال بود[ .

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
نگاهی به رخدادهای آخرالزمان از منظر قرآن - بخش 2
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

در برخی روایات آمده است: هنگامی که عیسی علیه السلام به همراه مسلمانان مشغول طواف به دور کعبه است، زمین زیر پای آن ها لرزیده و صفا را می شکافد و در آغاز سر دابّه که کرک و مو دارد و سپس تمام بدن از صفا خارج می شود. نه کسی را یارای گرفتن آن است و نه گریز از آن(110). به هم راه دابّه، انگشتر سلیمان و عصای موسی علیه السلام است. مردم از ترس آن به مسجدالحرام پناه می برند، اما او معترض کسی نمی شود.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
نگاهی به رخدادهای آخرالزمان از منظر قرآن - بخش 1
ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٢ شهریور ۱۳٩٢ : توسط : شما

 

آیاتی که به ظهور مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به صورتی آشکار یا به اشاره دلالت دارند، شش دسته اند:
الف)آیاتی که بر طغیان و سرکشی گروهی از مردم به رهبری سلسله جنبانان کفر و فسق هم چون لشکر سفیانی و دجّال دلالت دارند و به استناد روایات در دوران ظهور مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به دست ایشان یا عیسی علیه السلام هلاک خواهند شد.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید