یا ظهور نزدیک است؟»-ایمان، ولایت‌مداری و خدمت‌گزاری مسئولین، نشانۀ نزدیکی یا تأخ
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما
ایمان، ولایت‌مداری و خدمت‌گزاری مسئولین، نشانۀ نزدیکی یا تأخیر ظهور است

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در سومین سخنرانی از سلسله سخنرانی‌های خود در مهدیه تهران با موضوع «آیا ظهور نزدیک است؟»، که جمعه گذشته در مهدیه تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به قواعد ظهور گفت: «ما برای پیش‌بینی اینکه ظهور نزدیک است یا نه، باید به قوعدِ ظهور مراجعه کنیم و ببینیم ظهور در چه شرایطی رخ می‌دهد و آیا آن شرایط فراهم است یا نه؟ پس برای پیش‌بینیِ زمان ظهور، نیازی به غیب گویی و پیش‌گوییِ رمال‌ها و فال‌گیرها نداریم. فقط کسانی خود را محتاج غیب‌گویان و پیش‌گویان می‌بینند که دستشان از قواعد عالم خالی است و اتکاء و توکلشان به خداوند متعال بسیار کم است.»


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
 
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما
قواعد ظهور برای ما تکلیف‌ساز هستند نه حوادث ظهور

«بعضی‌ها در طولانی شدن غیبت مشارکت می‌کنند ولی بعضی‌ها در نزدیک شدن ظهور، مشارکت می‌کنند. بعضی‌ها مقدمه‌ساز ظهور هستند ولی بعضی‌ها تقویت‌کننده‌ی همین وضع موجود و تداوم بخش دوران غیبت هستند. هر یک از ما باید این سؤال را از خودمان بپرسیم: آیا ما تاکنون کاری کرده‌ایم که موجب تأخیر در امر فرج شده باشد؟ آیا به سهم خودمان در طولانی شدن غیبت مشارکت کرده‌ایم؟»


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
حضرت مهدی عج در کتب اهل سنت
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما


حال با توجّه به آنچه که گذشت و فهمیدیم که صاحبان صحاح (از جمله ابن ماجه) پذیرفتند که اوّلاً مهدى از اهل بیت رسول خدا ( ص ) بوده و ثانیاً از فرزندان فاطمه زهرا ( س ) مى‏باشد ، به یک روایت از سنن ابن ماجه نظرى مى‏افکنیم . او از انس بن مالک و انس از رسول خدا ( ص ) چنین روایت مى‏کند:

 


1 - حضرت مهدى‏ در صحاح سته
2 -حضرت مهدى در بعض کتب اهل سنت


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
ازخودگذشتگی یک روحانی برای نجات دختر جوان از چنگال اراذل و اوباش + عکس
ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما

امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل اقدام برای نجات یک دختر جوان از چنگال اراذل و اوباش در خیابان شریعتی تهران، در آستانه نابینایی از یک چشم قرار گرفت

ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
هم انکار نزدیک بودن ظهور غلط است و هم سوءاستفاده از آن
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما
هم انکار نزدیک بودن ظهور غلط است و هم سوءاستفاده از آن
حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان به مدت یک ماه در مهدیه تهران پیش از مراسم دعای ندبه، پیرامون موضوع «آیا ظهور نزدیک است؟» سخنرانی خواهد کرد. پناهیان در اولین جلسۀ از این سلسله سخنرانی‌ها، به بیان اصل «نزدیک دانستن ظهور» در نزد منتظران پرداخت. پناهیان با توجه به ضرورت امیدوارانه نگاه کردن به نزدیک بودن فرج به برخی سوء استفاده‌ها و سوء برخوردها نسبت به این موضوع اشاره کرد و گفت: «طبیعی است وقتی موضوع مهدویت در جامعه مورد توجه و استقبال قرار بگیرد مورد سوء استفاده بعضی‌ جریان‌ها قرار خواهدگرفت باید جلوی سوء استفاده‌ها را گرفت ولی این به آن معنا نیست که اساسا نزدیک بودن ظهور انکار شود. تازه هرچه به ظهور نزدیک‌تر شویم این سوء استفاده‌ها بیشتر هم خواهد شد که در جلسات بعد انشاءالله در این باره باهم سخن خواهیم گفت.»

ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
داستان واقعی مردم سنگ شده شهر پمپی+ عکس
ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما

مقالات - تاریخ

حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است. همان طور که خدا می گوید در سنت الهی تغییر وجود ندارد «مشرکان با نهایت تأکید به خدا سوگند خوردند که اگر پیامبرى انذارکننده به سراغشان آید، هدایت یافته‏ترین امّتها خواهند بود امّا چون پیامبرى براى آنان آمد، جز فرار و فاصله‏گرفتن از (حق) چیزى بر آنها نیافزود.

 

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
طول عمر و جوانی حضرت مهدی (عج): واقعیتی منطبق بر علم، نه افسانه
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٠ : توسط : شما

 یکی از مهمترین عقاید مسلمانان، عقیده به ظهور یک منجی از تبار رسول الله (ص) به نام مهدی (عج) در آخرالزمان است. در این میان، اختلافاتی بین عقیده ی شیعیان و اهل تسنن وجود دارد؛ یکی از مهمترین اختلافات این است که شیعیان معتقدند حضرت مهدی (عج) درسال 255 هجری قمری به دنیا آمده و به لطف و خواست خدا از نظرها پنهان گشته است و تا هنگامی که معیشت خدا اقتضا کند، در غیبت به سر خواهد برد.(1) مطابق این عقیده، حضرت عمر طولانی دارند و در هنگام ظهور، در سنین جوانی به سرمی برند. اما در مقابل، اهل سنت عقیده دارند که حضرت مهدی (عج) در آخرالزمان به دنیا خواهد آمد و رشد و پرورش خواهند یافت و حرکت جهانی خود را آغاز خواهند نمود.

 


ادامه مطلب را مطالعه کنید